ORHAN SAMAST’ I TANIYIN

Biyografi

Biyografi

 

1976 yılında Bursa’da doğdu. Bilişim teknolojileri, E-yayıncılık, E-ticaret, Multimedya ve portal teknolojileri alanlarında bir çok projede görev aldı. Kamu ve özel sektörde önemli kuruluşların danışmanlığını yürüttü.

Ülkemizde İnternet’in gelişmesi ve ilgili teknolojilerin yaygınlaşması için gönüllü olarak bir çok panel ve konferansa konuşmacı olarak katıldı. 2003 yılında başkanlık yaptığı ve Yurtsan Atakan (Hürriyet Gazetesi), Serdar Kuzuloğlu (Radikal Gazetesi), Erdal Kaplanseren (NTV)’inde konuşmacı olarak katıldığı “İnternet’te İçerik ve Sorunlar” başlık panelle ilk kez İnternet’teki içerik konusuna dikkat çekti.

Türkiye’nin en kapsamlı biyografi bankası olan Kim Kimdir? Biyografi Bankası‘nı kurdu.

Türkiye’nin ilk Kültür Sanat Mağazası olan Ottoman Store‘u kurdu.

Web Tasarım Yarışması’nda Jüri üyeliği yaptı.

Eğitimde Bilişim Kültürü Oluşumu yarışmasında jüri üyeliği yaptı.

İlki 2006 yılında gerçekleştirilen Ulusal E-imza Sempozyumu‘ nun organizasyonunda Danışma Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Türk şirketlerinin kabiliyet ve kapasiteleri konusunda bir farkındalık yaratılması amacıyla yapılması planlanan SİNERJİTürk Konferansı Danışma Kurulu üyesidir.

Her yıl gerçekleştirilen Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı Danışma Kurulu üyesidir.

Kim Kimdir? Biyografi Bankası, Osmanlı Tarihi Bilgi Bankası, Çanakkale 1915 Bilgi Bankası, AtatürkBilgi Bankası, E-imza Portalı İçerik ve Proje koordinatörlüğünü yaptı.

3 ayda bir yayınlanan, hakemli ve akademik bir yayın olan Uluslararası İlişkiler Dergisi‘ nin Kurucuları arasında yer aldı ve Genel Koordinatörlük görevini yürüttü.

2011 yılında İtibar Akademisi‘ ni kurdu.

Başbakanlığa bağlı kuruluşlar başta olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluşta projeler gerçekleştirerek danışmanlıklar yaptı. Verdiği eğitimlerin yanı sıra çok sayıda dergide köşe yazıları ve söyleşileri yayımlandı.

ilki 2012 yılında gerçekleştirilen ve her yıl Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Uluslararası İtibar Yönetimi Konferansı Düzenleme Komitesi Başkanıdır.

2013 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı himayelerinde Ankara’da gerçekleştirilen ve 2014 yılında Bursa’da düzenlenecek olan Yeşil Şehirler Zirvesi Düzenleme Komitesi Başkanıdır.

İtibar Yönetimi Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanıdır.

FORSNET firmasında Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.